top of page
envelope-3413141_1920_edited.png

Tiesiskās aizsardzības procesa izmaksas

Tiesiskās aizsardzības process ir uzņēmuma izņēmuma stāvoklis, par ko pieņem lēmumus tiesa, tāpēc, lai to uzsāktu un realizētu, ir jāsagatavo vairāki pieteikumi tiesai un ir jāizstrādā tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāns. Tiesiskās aizsardzības procesu ir jāuzrauga tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošajai personai. Tāpēc uzņēmumam, kas vēlas izmantot šo procesu, ir jārēķinās ar papildus izmaksām gan valsts nodevai, gan juristam un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugam.

 

  

Valsts nodeva

Par tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanu ir jāmaksā valsts nodeva 145 eiro. Nodeva ir jāsamaksā pirms pieteikuma par tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanu iesniegšanas tiesā.

Vēlāk tiesiskās aizsardzības procesa laikā par pieteikumiem tiesā (par plāna apstiprināšanu, par grozījumu apstiprināšanu plānā, par tiesiskās aizsardzības procesa pabeigšanu) citas valsts nodevas vairs nav jāmaksā.

 

   

Maksa par juridiskiem pakalpojumiem un tiesiskās aizsardzības procesa plāna izstrādāšanu

Tiesiskās aizsardzības process ir uzņēmuma tiesiskā izņēmuma stāvoklis, un visus svarīgākos lēmumus tajā pieņem tiesa, tāpēc tiesai ir jāiesniedz vairāki pieteikumi. Arī tiesiskās aizsardzības procesa plāns ir dokuments, kas ir jāizstrādā atbilstoši likuma prasībām, tāpēc tiesiskās aizsardzības procesu ir grūti veiksmīgi uzsākt un realizēt bez pieredzējuša jurista palīdzības.

Maksa par jurista palīdzību, lai uzsāktu tiesiskās aizsardzības procesu, un procesa laikā var būt ļoti dažāda. Tā parasti ir atkarīga gan no tā, cik daudz jurists vēlas saņemt par savu darbu, gan no tā, cik daudz darba iegulda pati uzņēmuma vadība vai darbinieki.

 

   

Maksa tiesiskās aizsardzības procesa uzraugam

No izmaksām, kas tieši saistīta ar tiesiskās aizsardzības procesu, būtiskākā daļa ir samaksa tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošajai personai.

Likumā nav noteikts, cik liela ir šī samaksa, tāpēc tā ir atkarīga no vienošanās starp uzņēmumu un uzraugošo personu. Parasti tiesiskās aizsardzības procesa uzraugam maksā noteiktu ikmēneša maksu, kam, ņemot vērā uzrauga nelielo darba apjomu, nevajadzētu pārsniegt pāris simtus eiro mēnesī.

Maksātnespējas likumā ir noteikts, ka tiesiskās aizsardzības procesu uzraugošajai personai maksā uzņēmuma kreditori. Taču praksē šo likuma noteikumu nav iespējams piemērot, un maksu tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošajai personai parasti maksā pats uzņēmums, nevis kreditori.

Uzticama un konfidenciāla konsultācija par tiesiskās aizsardzības procesu

Ja jūsu uzņēmumam ir parādi un jūs meklējat risinājumu, zvaniet 29161925 vai rakstiet juristi@companydebt.lv. Mēs varam palīdzēt. 

bottom of page