top of page

Uzņēmumu parādu risinājumi

Jaunumi/raksti

Covid -19 un juridiskās personas maksātnespējas procesa uzsākšanas ierobežojumi

 

2020.gada 27.decembris

  

Lai atvieglotu to uzņēmumu stāvokli, kuri ir nonākuši finansiālās grūtībās Covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ, ir noteikti izņēmumi attiecībā uz maksātnespējas procesa uzsākšanu – līdz 2021.gada 1.martam kreditoriem ir aizliegts iesniegt maksātnespējas procesa pieteikumus, bet parādniekiem nav pienākums uzsākt maksātnespējas procesu..

  

Lasīt tālāk...

covid-19-4908691_1920_edited.png
kriminālatbildība par nodokļu parādiem

Par saimnieciskās darbības turpināšanu, kad uzņēmumam ir nodokļu parādi, draud kriminālatbildība

 

2020.gada 15.septembris

  

Augstākā tiesa ir pateikusi, ka citu maksājumu veikšana laikā, kad uzņēmumam ir nodokļu parādi, ir izvairīšanās no nodokļu samaksas, par ko uzņēmuma valdes locekļiem draud kriminālatbildība.

  

Lasīt tālāk...

chainlink-690503_1920.jpg

Tiesa piespriež trīs gadu cietumsodu valdes loceklim par uzņēmuma parādu nesamaksāšanu

 

2020.gada 1.maijs

  

Uzņēmuma maksātnespēja nevienam nav patīkama. Taču visbiežāk maksātnespēja nav valdes locekļa vaina, un ir radusies objektīvu iemeslu dēļ. Taču krimināllietu tiesneši domā savādāk, proti, uzskata, ka nenorēķināšanās ar kreditoriem vien jau pierāda , ka uzņēmuma valdes loceklis naudu, ko uzņēmums nav samaksājis kreditoriem, ir paturējis sev.

  

Lasīt tālāk...

Covid-19 economy 2.png

Nodokļu samaksas atlikšana un sadalīšana termiņos Covid-19 krīzes laikā

 

2020.gada 6.aprīlis

  

Covid-19 izplatības un noteikto ierobežojumu negatīvās sekas izjūt daudzi uzņēmumi, ne tikai tie, kurus vistiešāk skar ierobežojumi, bet arī daudzi citi uzņēmumi, kuriem samazinās pircēju, pasūtītāju un klientu skaits. Minēto iemeslu dēļ Saeima ir izmainījusi likumu par ārkārtējo stāvokli, un noteikusi, ka jebkurš nodokļu maksātājs var prasīt atlikt nodokļu samaksu vai sadalīt to termiņos uz 3 gadiem.

  

Lasīt tālāk...

job-4131482_1920.jpg

Tiesiskās aizsardzības procesa regulējuma izmaiņas saistībā ar Covid-19

 

2020.gada 6.aprīlis

  

Covid-19 (Corona vīrusa) izraisītās krīzes dēļ daudziem uzņēmumiem pietrūkst naudas kārtējo maksājumu veikšanai. Arī tiem uzņēmumiem, kuriem ir uzsākts tiesiskās aizsardzības processs (TAP) rodas grūtības veikt plānotos maksājumus. Lai uzņēmumiem vieglāk būtu risināt parādu problēmas, likumā ir paredzētas izmaiņas, kas ļauj noteikt garākus TAP realizācijas termiņus.

  

Lasīt tālāk...

face masks.jpg

Ārkārtējās situācijas dēļ kreditoriem ir aizliegts iesniegt tiesā maksātnespējas pieteikumus

 

2020.gada 22.marts

  

2020.gada 20.martā Saeima no 2020.gada 12.marta (ar atpakaļejošu datumu) līdz 1.septembrim ir aizliegusi kreditoriem iesniegt tiesā juridisko personu maksātnespējas procesa pieteikumus, taču nav atcēlusi pienākumu uzņēmuma valdei iesniegt tiesā maksātnespējas procesa pieteikumu.

  

Lasīt tālāk...

Closed restaurant.jpg

Krīzes skartie uzņēmumi varēs atlikt vai sadalīt termiņos nokavētos nodokļu maksājumus līdz 3 gadiem

 

2020.gada 22.marts

  

Covid-19 (Corona vīrusa) noteikto ierobežojumu dēļ daudzi uzņēmumi, lai gan pirms tam ir veiksmīgi strādājuši, pēkšņi ir nonākuši parādos, tai skaitā nodokļu parādos. Lai uzņēmumi varētu turpināt strādāt arī krīzes apstākļos un pēc tās beigām, likumā ir paredzēta iespēja atlikt nodokļu maksāšanu uz laiku līdz pat trīs gadiem.

  

Lasīt tālāk...

bottom of page